Naše aktivity v roku 2017

Október – December 2017

Prečo sme nič nerobili? 

Blížime sa k záveru kalendárneho roka. Od viacerých susedov sme dostali rovnakú otázku – prečo sme tento rok (s výnimkou pár aktivít) nič nerobili. Naše združenie tvoria tri rodiny. Keď sme ho zakladali, každá z nich mala jednu malú ratolesť. Od momentu vzniku však ubehol nejaký čas a postupne pribudli do každej z rodín ďalšie dve deti. Našou túžbou bolo – popri práci pre ideu, ktorú snívame – venovať sa naplno rodine. Prosíme preto o pochopenie. Našou (zatiaľ) poslednou prácou bola tradičná jesenná údržba detského ihriska – postupne sme namaľovali všetky prvky, ktoré máme. Pomohli nám aj Dušan Škrada a Marián Belák. Ďakujeme im za pomoc! 🙂 Zároveň by sme ešte tento rok chceli zaatraktívniť priestor výsadbou nových stromov a ďalšími prácami. 

—————————————————————–

Marec 2017

Naše združenie postúpilo do verejného hlasovania v programe Raiffeisen banky Gesto pre mesto. V Šali mohol ktokoľvek podporiť jeden z piatich projektov. Náš sa volal “Neleníme, zeleníme”. Neuspeli sme. Vyhralo mesto Šaľa. Blahoželáme. Naším cieľom bolo zaatraktívniť priestor ihriska, ktoré staviame, výsadbou nových stromov, trávy a kríkov. Súčasťou projektu bola i snaha získať podporu na zakúpenie potrebných technických zariadení, ktoré použijeme na ďalšie skrášľovanie areálu.

—————————————————————–

Február 2017

dvepNaše združenie sa opäť uchádza o vaše 2 % dane. Minulý rok sme získali 1 694,20 eur. Našou víziou je vytvoriť novú športovo-oddychovú zónu pre rodiny s deťmi a seniorov. Sme tri mladé rodiny, ktorí s pomocou viacerých priateľov, známych, mesta a sponzorov stavajú nové ihrisko. Viac informácií nájdete na podstránke “2 % z dane pre OZ“.

—————————————————————–

Január 2017

Ďakujeme za dôveru v roku 2016 / Prajeme šťastný nový rok 2017.

Občianske združenie Novomeského

 2,493 total views,  2 views today